Teknik Destek Masası Hakkında

Ekseriyetle sitenin teknik işlerinden sorumlu olan admin, e-posta hesaplarına günde yüzlerce mesaj gelmeye başlayınca, bundan yaklaşık bir sene önce site için bir help desk yani yardım masası oluşturur ve buraya gelen taleplerin diğer yöneticilerce de cevaplanabilmesini sağlar. Bu şekilde hem cevapsız teknik sorun kalmaz, hem de daha hızlı çözümlenir amacıyla kurulan teknik destek masası, bu kez de hukuk sorusu soranların hücumuna uğrar. Üstelik koca koca “burası sadece teknik sorunlar içindir, hukuki konuları lütfen forumlara yazın” dememize rağmen…

Evet, insanımız interneti çılgınca ve neredeyse şuursuzca kullanıyor. Sayfada ne yazdığını bile okumadan formlar dolduruluyor, sorular soruluyor. Herhalde bir Pishing sitesi olsa idik, günde en az 10 kişi şahsi bilgilerini de bilinçsizce vermiş olurdu. Tabi okumadan imzalanan sözleşmeler, senetler vs. hukuki belgeleri şimdi daha iyi anlamış oluyoruz. İnsanımız okumuyor, sadece güveniyor, hem de dikkatsizce.

Bizim açımızdan ise “lütfen forumlara yazın” demekten başka çare kalmıyor. Çünkü kuralımız her türlü hukuki konunun kamuya açık alanda tartışılması. Özel danışmanlık hizmetinin sadece avukatlar tarafından ve bürolarında verilmesi gerektiğini sitenin her yerinde üstüne basa basa anlatmış olsak da malesef insanımız okumamanın cezasını hem bize hem kendisine çektirmiş oluyor.

Teknik yardım birimi genel olarak, site ile iletişim ve teknik sorunlar için tasarlanmıştır. Hukuk konuları ise sadece hukuki net forumlarında tartışılır.

Teknik Destek masası sistemizide bir de sık sorulan sorular ve cevaplardan oluşturulmuş bilgi veritabanı mevcut. Buradaki konular ise bugün itibari ile şunlar; 

Halkla ilişkiler departmanı

Siteye Bağışta bulunmak istiyorum

Hukukçulara mahsus özel forumlara üyelik müracaat

Hukukçulara özel alana kayıt olmak

Hukuki Net üyelik sorunları departmanı

13.1.2007 den önce üye olmuştum ama giremiyorum
Aktivasyon E-Maili gelmedi, ne yapmalıyım?
Yazılarımı silmek veya değiştirmek mümkün mü?
Yeni aktivasyon kodu talebinde bulundum ama o da gelmedi
Üye adımı unuttum
Üye Adını değiştirmek veya silmek mümkün mü?
Şifremi unuttum

Reklam departmanı

Hukuki Net Reklam Kabul Şartları
Hukuki Net Reklam Seçenekleri ve fiyatları

Teknik Arıza Bildirim departmanı

Author: admin

Admin bir hukukçu, istanbul'da oturur, kahraman değildir, ukala değildir, kendini beğenmiş değildir. Ama adı gizlidir.

Bir cevap yazın