Tuhaflıklar ve Komik Cevaplar

A: Bu tip davaları olayın en başında avukata danışarak açmakta büyük yarar var. İlk dava aşamasında avukat yardımı alsa idiniz emin olun bu mağduriyetiniz yaşanmaz idi.

B: çok teşekkür ederim.. ilk defa beni aydınlatıcı birine rastladım vallaha ne diyeceğimi bilmiyorum..beni anladığınız içinde ayrıca çok teşekkür ederim..

A: Konu ve kararlar bana çok ilginç geldi. Karşı taraf savunmalarında görevsizlik itirazı yaptımı? Yani iki mahkeme içinde bu itirazı yaptı mı? Aslında bu kararları edinmek ve okumak isterdim. ( Yanlış anlaşılmasın davanıza taraf olmam mümkün değil. Sadece kötü bir örneğin gerekçelerini ve savunmaları merak ediyorum.)

B: ya aslında ben size tüm kararları gönderebilirim.. eğer siz arzu ederseniz . ama ben foruma yeni üye oldum. ve size bireysel mesaj atamıyorum. size bu kararları nasıl gönderebilirim..

A: Google picasa kullanıyormusunuz? Kararları tarayarak picasa ile web de yayınlarsanız buraya yazacağınız linkten bizimde görmemiz mümkün olabilir. Buradan mail adresi vermek sanıyorum site kurallarına aykırı sayılıyor. Ancak dediğim gibi ben davanızda taraf olamam. Bunun en doğrusu bulunduğunuz Şehirden avukat yardımı almanızdır.

B: eyvah eyvah Sizden çok özür dilerim . ben size heralde biraz ayıp ettim yeni farkına varıyorum . sizin nickinizin altında yazan hukuk sever i ben Haluk Sever anlamışım. Sizede Haluk bey falan dedim vallaha çok mahçubum , Abi falan dedim . kusura bakmayın lütfen , İlk defa bizimle ilgilenen birisini karşımızda bulunca birden heyacanlandık…Umarım yanlış anlamamamışsınızdır..

A: ?

C: Firma kaşemiz muhasebecimizin ofisboyu tarafından kaybedildi…
Hukuki bir işlem yapmak gerekir mi ? teşekkür ederim…

D: Yeni bir kaşe yaptırın.

E:  Bundan yaklaşık 9 ay önce evin arka tarafında arabamıza doğru pompalı tüfek sıktılar. Bugun eve adli evrak adı altında polis kağıt getirmiş. Acaba bu olaylamı alakalıdır?

F: Muhtemelen o olayla ilgilidir .

G: Sizce bayram mesaisi yüzünde işten atılabilir miyiz?

H: Atılmışsınız zaten bu sebeple

I: Yapmış olduğum askerliği iptal ettirip,bedelli askerlik için başvurabilir miyim?

İ: Neden?

I: Askerde telefon kullanmaktan mahkemeye çıkarıldım. Dava sonuçlandı, hapis cezası çıktı. İptal ettirip bedelli yaparsam cezam da iptal olur mu?

İ: Hayır!

I: AİHM e nasıl başvurulur?

Bay J: Öncelikle bütün arkadaşlara kolaylıklar diliyorum. Mesleğe yeni başlayacak biriyim. Bir bayan müşteri , mağazadan almış olduğu düdüklü tencereyi kullanırken düdüklü tencere patlıyor ve bu patlama sonucunda gözünde % 60 lık bir görme kaybı ve kol ile gögüs bölgelerinde yanıklar meydana gelmiş olup kalıcı izler meydana gelmiş gözünde şekil bozukluğu oluşmuştur. Bundan dolayı ilgili mağazaya yönelik 100 bin YTL’lik maddi-manevi tazminat davası açmayı düşünüyorum. Bu davada izlemem gereken yol hakkında bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim ve elinizde bu yönde yargıtay kararı var mı ? Ayrıca Tüketici mahkemelerinde dava açılacak gibi burada ben ne tür ve ne kadar harç yatırmam lazım . Teşekkürler…

Bayan K: Merhabalar!
Durumunuz icin cok üzüldüm ve gec mis olsun diliyorum.
Ama ginede bir soruda bulunmak istiyorum?
Ya düdüklü tencerenin icine ne koydunuz siz, dinamitmi koydunuz ki patlama gerceklesti.
Cok affedersiniz? Merak ettim!

Bay J: Sn. K. Ben burada yapmış olduğunuz açıklamayı ciddiye almamakla birlikte espri yaptığınızı kabul ediyorum ve bu espriden hareket ederek çok cahil olduğunuz sonucuna varıyorum zira günlük yaşantımız içinde düdüklü tencerenin patlaması sonucu yaralanan uzuvlarını kaybeden sayısız örnekle karşılaşıyoruz . Bu gerecin hatalı imalat sonucu ne kadar tehlikeli bir boyuta varabileceğini anlamanız lazım. Ben son derece ciddi ve samimi bir şekilde soru sordum ve yardımlarınızı desteklerinizi bekliyorum , lütfen gayriciddi yaklaşımlardan kaçınalım hoş değil !

Bayan K: Iyi Aksamlar Hanfendi!
Hanfendi siz benim yazdimi bir güzel Espiri olarak kabul ederek soruma cevab yaniti verebilirdiniz.
Mesela o düdüklü tencere niye patladi?
Elektrikli Ocak mi kullaniyorsunuz?
Acaba bununla bir alakasi var mi?
Cikartilan ürün neden saglam cikmadi?
Icine ne koydunuz?
Peki eger bunlardan hic biri degilse,
ne ilave edilen, nede kulanilarn ocak cihazi!
ozaman düdüklü Tencere hangi maddeynen üretildiki patliyor!
Iste bu sebeble daha kolay bir dava acip sikayette bulanbilirsiniz.
Hemide sadece kendinizi düsünmeniz degil – aslinda sizin cevrenizdeki yasiyan türk halki nada zarar verebilir bu ürün, eger gercekden bir tehlikeli maddeden üretildiyseki,
bu demektir ki prodüksyon sirketine derhal üretini güzelce mühürleyip ortalikdan kaldirilmasi lazim
Kusura bakmayin ben sizi cahil gördüm.
Biz Philosophlar aramizda tatli sakalarnan baslattiriz sohbetin koyusunu.
Ama siz düsüneceginiz yerine bana karsilik verip benimle meskul olmayi terci ettiniz.
Sevgilerim ve Saygilarimla

Bay J: Sn.K açıklamalarınız beni hayli şaşırtıyor. Şöyleki ;
1-Hanım olduğum sonucuna nerden vardınız.Dikkat ederseniz isim mtuna “m” harfi sizce ne olabilir.Filozoflar okuduğunu iyi kavramalı peşin hükümlere varmamalı.
2-Düdüklü tencere,neden patladı tabiki mal ayıplı olduğu için.Daha öncede aynı kişi aynı gereci aynı şekilde kullanmış ancak böyle bir kaza zühur etmemişti.
3-Çıkartılan ürün neden sağlam çıkmadı bu sorunun muhatabi ben değilim o ürünü imal edenlerdir.Onlarla yüce Türk Adaleti önünde hesaplaşacağız.
4-Düdüklü tencerenin içine ne mi koydum ? valla her normal insanın koymayı düşündüğü şeyleri koydum. TNT koymadım tabi.
5-Düdüklü tencerenin neden patladığı bilirkişi incelemeri sonucunda anlaşılacaktır.Ancak müşterinin kullanım hatasının olmadığı kesin ( en azından bizim iddiamız bu yönde).
Ayrıca,siz düdüklü tencere satışı yaptığınıza dair şüphelerim oluştu. Haklımıyım ?
Ülkemizin Filozoflara ihtiyacı var ama Filozof olmak hiç kolay değil çok uğraşmalısınız. Sağlıcakla kalın…….

Bayan K: Merhaba! Düzeltiniz icin tesekkür ederim.
Evet hatalar var, ben türkiyede okumadim ve türkiyenin harf alfabetisini bile bilmem.
Ama ginede yazmak istedimi anladiniz degil mi???
Baylar. Siz bozuk dil diye bunu anliyorsaniz. Bunu düzeltmenin yollari var. Hic problem degil.
Düzeltiniz icin Tskr ederim.

Bayan K: SIZIN NE KADAR YARDIM SEVER ADIMLARLA ISE YAKLASTINIZ ANLASILIYOR! BANA SALDIRMAKNAN MESGÜL SÜNÜZ! TERBIYESIZ! AMA SIZE YARDIM EDIP YOL GÖSTERENDE KABAHAT! BENI DAHA FAZLA VE ADIMI RAHATSIZ ETMEYIN! Sonucda sokakta vücüduna bomba gecirip kendisini öldüren insanlar var. Bu dünyada her an hersey olabilir. Bir piskatriste isterseniz ben sizi tavsiye edeyim, siz benim cevablarimi tümüyle bile okumamisiniz. Hersey ispatda ve sahitlikde biter.

(4 ay sonra)

Bayan K:  Iyi Günler, Hayirli Sabahlar! Merak ettim. Bir sonuc elde edinildi mi? Eger bir gelisme varsa? Hangi yönde? Cevabiniz icin önden tskr ederim.

L: Babamdan boşanabilir miyim?
M: Babanızla mı evlisiniz?
L: Babamla evli miyim ben?

Author: Av.Emrah Yavuzcan

www.hukuki.net yöneticisi

Bir cevap yazın